Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie

Menu witryny

Filie

Archiwum

Współpraca medialna


  

Polecamy strony


Projekty

Projekt: "TURKI 2016"

  


 Projekt:
"WIDOWISKO
TEATRALNO-MUZYCZNE" 

 

"Miodobranie 2018"

...
12.08.2018 r. na obiektach Domu Kultury w Jelnej odbyła się kolejna edycja Festiwalu Miodu i Kultury Ludowej potocznie zwanego "Miodobraniem". Współorganizatorami tego wydarzenia byli: Stowarzyszenie "Złoty Potok", Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie", Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Koło Pszczelarzy w Leżajsku.

Całość rozpoczęła msza święta odprawiona w intencji pszczelarzy oraz miejscowych twórców kultury. Na dalszą część złożyły się konferencja dla pszczelarzy na temat "Zastosowania izolatora Chmary we współczesnej gospodarce pasiecznej" w wykonaniu znakomitego praktyka i znawcy powyższego tematu Igora Pawłyka. Po konferencji rozpoczęła się część rekreacyjno - rozrywkowa podczas której odbyły się konkursy o tematyce pszczelarskiej, pogadanka na temat znaczenia pszczół w życiu człowieka oraz występy miejscowych zespołów artystycznych. Licznie zgromadzona publiczność oraz pszczelarze biorący udział w konferencji mieli okazję zakupić produkty pszczele oraz podstawowy sprzęt pasieczny. Impreza zakończyła się koncertem oraz zabawą przy dźwiękach zespołu "Zbóje" z Zakopanego.

 

Całe przedsięwzięcie udało się zorganizować dzięki pomocy sponsorów i darczyńców do których zaliczymy: CIECH Sarzyna S.A., Hurtownia kruszywa Rutkowski & Trębacz, PCH AGROHURT S.A., PHU Hydraulik - Tomasz Lipiński, Nadleśnictwo Leżajsk, Fabryka Cukierków "Pszczółka" z Lublina, Powiat Leżajski, Poseł na Sejm RP Jerzy Paul, LGD Region Sanu i Trzebośnicy, Elektrociepłownia Nowa Sarzyna oraz FHB Janik z Rudy Łańcuckiej.

 

"BOHEMIAN RHAPSODY"

23-25 listopada
godz. 17:00 i 19:00

wersja: 2D napisy
od lat: 12
bilety: 13/15