Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie

Polecamy strony


Współpraca medialna


  

Menu witryny

Filie

Archiwum

Potyczki Kulinarne Powiatu Leżajskiego "Gdzie Kucharek Sześć..."

...
12 czerwca przed budynkiem MOSiR w Nowej Sarzynie odbyła się kolejna edycja wydarzenia kulturalnego pt „Gdzie Kucharek Sześć…” do którego zaproszenie przyjęły Koła Gospodyń Wiejskich z : Kuryłówki, Judaszówki, Sarzyny, Jelnej, Wólki Łętowskiej, Łętowni, Woli Zarczyckiej, Tarnogóry, Rudy Łańcuckiej, Łukowej oraz na specjalne zaproszenie Grupa Młodszych i Starszych Gospodyń z Ukrainy. Potyczki Kulinarne KGW Powiatu Leżajskiego pn: ”Gdzie Kucharek Sześć…” to spotkanie integracyjne, którego celem nadrzędnym jest ukazanie działalności Kół Gospodyń Wiejskich i zaangażowania ich w pracę społeczną w obszarze kultury i edukacji. Konkurs promuje i prezentuje Koła Gospodyń Wiejskich w zakresie popularyzowania tradycji kulinarnych oraz działalności rękodzielniczej a także działalność wspomagającą rozwój wspólnot i społeczności lokalnych. Potyczki Kulinarne to także czas dobrej zabawy a jednocześnie odkrywania pomysłowości i kreatywności członkiń . Zadania postawione przed reprezentantkami kół, dzięki autorskim pomysłom organizowanych konkurencji pozwalają na zaangażowanie i wykorzystanie umiejętności wszystkich obecnych na potyczkach Pań. W tym roku przewodnim motywem kulinarnym był deser z truskawką i potrawa z jajkiem.

Jury w składzie Sandra Więcław –przewodnicząca , Stanisława Sroka, Agnieszka Kopacz, Andrzej Rychel, Hubert Kołtun, Wojciech Kostek w następujący sposób wyróżnili dania konkursowe:
I miejsce KGW w Kuryłówce
II miejsce KGW w Wólce Łętowskiej
III miejsce KGW w Łętowni

Autorką konkurencji od pierwszej edycji Potyczek Kulinarnych i jednocześnie prowadzącą jest Pani Magdalena Czechowicz-Dulian.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę współorganizatora: Powiat Leżajski